Gatsby'nin banlanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gatsby

The Knight Online Player
22 Eki 2015
41
2
8
Banlanan karakter nick : Gatsby

Banlandığı tarih : 29.10.2015 17:40

Banlanma sebebi :illegal activity

Savunma : Bu açtığım ikinci konu ve tekrar olayı tamamen anlatayım. Öncelikle arkadaşlar oyunun bakıma alındığı gün 2-3 gün önce saat 4 de oyun açıldı bende oyuna girdim. oyunda çok az kişi vardı bir baktım human kralı (LegendLady) 4-5 GB idi sanırım rakamı tam hatırlamıyorum Nestunkojika 'ya kral olarak para yolladı üst tarafta geçti o anda oyunda olan herkes all chat vb yerlerden sitem etti böyle iş olurmu biz o kadar uğraşıyoruz vb küfür edenler oldu bakabilirsiniz küfür dahi etmedim.SS aldım ve krala pm atıp ss aldığımı foruma konu açacağımı söyledim oda clanımın paraya ihtiyacı vardı yolladım vb şeyler yazdı daha sonrada nickini aldım aç konu açmazsan dalga geçicem seninle gibisinden birşeyler yazıp oyundan çıktı.Ben ortalama 10 sene usko ve pvp serverlerde oynadım ve hiç bir zaman böyle bir olaya tanıklık etmedim belli ki o anda oyunda olan arkadaşlarda etmemiş ki Nestunkojika daha önceden açtığım konuda da kendisi belirtmişti herkes pm atıp anasına bacısına sövmüş çünkü bu olağandışı bir olay.Ayrıca oyunun bakıma girmesi ve bakım 1.5 saat sürüp 4 e 15 kala falan açıldığını düşünürsek ki açıldığında kral oyuna girdi 4-5 gb parayı yolladı 10 dakika sonra çıktı.Bu durumunda böyle olması çok düşündürücü değil mi sabah 5000-6000 kişi oyundayken böyle bir şey yaşanmıyor çok az insanın oyunda olduğu saat 4 de ve bakımdan sonra yapılmış olması beni düşündürdü açıkcası.Herneyse konuyu açtım ve daha sonra sabah uyandığımda Nestunkojika adlı kişinin jüri üyesi olduğunu öğrendim.Herkes aklı başında insanlardır en azından düşünebilmektedir benim bu durumdan nasıl bir çıkarım olabilir.Yani ne kazanabilirim biri bana bunu açıklasın.Bu oyundaki kimseyi reelde tanımamaktayım.Ayrıca exp de kasmadım 1 gün sadece expdeydim kimseyle kavgam tartışmam dahil olmamıştır ki oyundada bir insana küfür ettiysem görüntüyü burada paylaşsın banada hdd ban atılsın.Bunları şu yüzden anlatıyorum Nestunkojika isimli jüri üyesi yanlış yere açtığım ilk konuda;

"Para benim şahsıma verilen bi para değildir . Krallık hazinesinde durmaması için Kral charın inn hostessine koyulan paradır ." açıklamasını yapmıştı daha sonradanda demagoji yapmamasını söyledim ve bana ,

-Kral olamadıysan jüri olamadıysan kendine pay biç

-
Clanın ihtiyacını Oyuna 1000 tl'ye yakın para yatırarak gidermeye çalıştık (Bunun bir anlamıda oyuna biz 1000TL gömdük ;) oluyor heralde)

-Demagoji yapmıyorum siz AÄžLIYORSUNUZ.

-Hem Kral olamıyosun , hem Juri olamıyosun , hem item kasamayıp hem basamıyosun sonra kabahati bizde arayıp karalama kampanyası başlatıyosun .(yani kral olmaya çalışmışmıyım veya para kasamadığımı item basamadığımı kim nerden çıkartmış ki burada allahınız aşkına söyleyin bir anlam taşıyor mu bu yazılan cümle ?)

-Ortada bir kumpas oldugunu dile getirmeye çalışıp hem bizim üzerimize hem gm ekibinin üzerine oynuyosun bunu senin yaşındaki çocuk bile yemez.(Bende bunu diyorum benim çıkarımı söyleyin size eyvallah diyeyim yani tek bir + var mı benim adıma tek bir tane olumlu yön AYRICA SENIN YAŞINDAKI ÇOCUK BILE YAPMAZ vb yazan adam sizin seçtiğiniz JÜRI ÜYESI sen benim yaşımı veya çocuk olup olmadığımı nerden biliyorsun medeni insanlar gibi konuşamıyacakmıyız sizin seçtiğiniz JÜRI ÜYESI ile ?)

-15 Lira dediğin paraya benim ihtiyacım yok eğer ihtiyacın varsa Hesap Numaranı Gönder Ben sana parayı yollarım.(param vardır yada yoktur ama olmasaydı da bu söylediğiniz ağır bir söz bu sözü de bir JÜRI ÜYESI kullanabilme yetkisine sahip mi bu bir aşağlama şekli değil midir ?

- Kral olmamızda Juri olmamızda seni ilgilendirmez . El emeğiyle geldiğimiz bu yerler senin el emeğinle yapamayıp kıskançlığının zirve yaptığı yerlerdir.(Demagoji(LAF KALABALIÄžI) yapmıyorum diyen JÜRI ÜYEsi daha önce söylediği şeyi tekrardan söylüyor)

Ve son olarak "Ortadaki durum illegalse Krallıkta Jurilikte alınabilir . Ama durum Legalse Gatsby Adlı Chara Kişileri kötü göstermeye çalışma , insanları küçük düşürme teşebbüsüne girme , karalama kampanyası başlatma , serverda kargaşa çıkarıp iç düzeni bozmaya çalışmaktan dolayı HARDDISK BAN ATILMASINI ve Aynı Şekilde FORUMDANDA ATILMASINI TALEP EDIYORUM." Diye halktan biri olarak menfaatsizce açtığım konu sonucunda benim HARDDISK ban almamı ve FORUMDAN atılmamı istemişti.

Bu açtığım konu sonucunda gmlerin seçtiği jüri üyelerinden biri de ve halktan bir kaç arkadaşta bana hak verdi.Hatta oyundan da en az 15-20pm aldım kardeşim helal olsun bizde destek verecektik fakat konu kapatlımıştı diye.

BU AÇTIÄžIM KONU Duellona tarafından kurallar belirtilmediği için bu gece kurallar belirlenip iletilicek dedi sesimi çıkartmadım. Oyunuma devam ettim.Sadece forumdan Duellona'ya sözkonusu jürinin bana saygısızlık yaptığını ve saygısızca konuştuğunu ve uyarılması gerektiğini belirttim.Karalama kampanyaları falan değildi olayım zaten olamazda.Sadece "KARDEŞIM KUSURA BAKMA YANLIŞ IFADELER KULLANDIM" bitti gitti yani.Herneyse duellona benim mesajımı gördü görmedi yanıt alamadım.Sürekli forumdayım oyunda gb satıyorum para biriktirebildiğim zamanlar.KC satışının tamamen yasak ve oyunda da karakter satışının yasak olduğunu forumda serbest olduğunu biliyordum.Ama oyunda gb satmanın yasak olduğunu bilmiyordum.Hatta bu kuralı çiğneyenleri (KC ve Char) Duellona , iTachi, Ermis isimli gmlere sürekli şikayet ediyordum. Bu gün mute açıldı ve iTachi ye ulaştım bir kaç isim söyledim sonrada daha 20-30 tane isim daha var dedim ve 20-30 mu yazdı.hizliresim e upload edip 20-30 kscyi yollamamı istedi tek tek ben de uzun süreceği için Winrar veya mail atsam olur mu falan diye sordum cevap vermedi.Bu cevap vermemeyide anlıyorum hem kurallarınız işlesin hemde 20-30 kişiye mute atmak oyundan şu yeni açılması gereken serverlerin açılacağı zaman diliminde oyun için çok sağlıklı olmayacaktı her neyse bu konu da kapandı.

Bu arada hatırlatmak isterim ki muteliyken bir adamın ksc'sini aldım oyun içi hem kc satıyordu tl ile hemde karakter satıyordu bunu Duellonaya belirttim cevap vermedi o fotoğraf da aşağıda iTachi'ye de mutem açıldığı zaman saat 3 sularında belirttim o da geçiştirdi.Benim karakterimde dün hemen mutelenmeden önce açtığım "GBSATILIR" clanı mevcuttu hatta dün gece de Duellona adlı gm de yaklaşık 1-2 saat boyunca madenin oradaydı orada bulunan başka arkadaşlarda şahittir.O clanı herkes gördü hiç bir şey demedi açıkcasıda kapatmak aklımdan geçmedi.Herneyse bu gün tam gem kırdırmaya gidiyordum SoGood'dan pm geldi aşağıda da fotoğraflarını şimdi görüceksiniz Sogood la konuştuk ve ardından iTachi birden yanımda belirdi ve o konuşma da aşağıdadır.

Bu Rainaa isimli kullanıcı hakkında üç kere bildirmeme rağmen hala da ha müdahale etmeyip benim şaşırtıcı bir şekilde açtığım clanla ilgilenirlerkenki fotoğraf:

https://i.hizliresim.com/rR06la.jpg

Bu SoGood ile aramızda geçen konuşmanın tamamı :

https://i.hizliresim.com/l9Qd1J.png

Bu da iTachi ile aramızda geçen konuşma :

https://i.hizliresim.com/m5X3o4.jpg

Arkadaşlar SoGood aynı kral ve benim tartıştığım jüri üyesi gibi "MomentuS" clanındadır.Ve jüri üyesi olduğunu daha bir kaç saat önce öğrendim.Banlanma sebebime gelirsek konuşmadan da okuduğunuz üzere "AKSI TAKDIRDE MUTELERIM" diye belirtildikten sonra benimde bana karşı özür dilenmesi halinde ne istenirse yapacağımı belirttim ve iTachi isimli gm'nin "KAPATMASSAN MUTELERIM" dediği halde beni "illegal activity" konusundan banlaması gerçekten bana garip geldi.

BAKIN BANA SAYGILI OLAN BÜYÜÄžÜM KÜÇÜÄžÜM HERKES OLSUN BENIM KARDEŞIMDIR ŞU DÜNYADA KIMSEYE EN UFAK KÖTÜLÜÄžÜM ART NIYETIM OLMAMIŞTIR.BENIM O KADAR YASAK YAPAN INSANI OYUN IÇINDE SIKAYET ETMEME RAÄžMEN SoGood ISIMLI JÜRI ÜYESI DIREK YAZDIÄžI ZAMAN BANLANIYORUM. TAMAMEN OLAN OLAYLARDAN ÇIKARIM YAPIYORUM GÜNAHINIZI ALIYORSAM EÄžER ÖZÜR DILERIM FAKAT BU KADAR SORUN YAŞADIÄžIM TARTIŞMA YAŞADIÄžIM VE BAŞIMA BIR ŞEYLERIN GELDIÄžI TÜM INSANLAR MomentuS CLANINDAN OLDUÄžU ZAMAN BENIM ONLAR ALEYHINDE AÇTIÄžIM KONUDAN DOLAYI UÄžRAŞTIKLARINI DÜŞÜNMEZ MI ? GM BILE HERŞEYIN FARKINDA " KENDIN KOZ VERIYORSUN" DIYE CEVAP VERDI.BENIM BURDAN ANLADIÄžIM ARTIK HIÇ KIMSEYI HIÇBIR KOŞULDA ŞIKAYET ETMEMEM AKSI TAKTIRDE BIR KAÇ MENFAAT ILIŞKISI SÖZ KONUSU OLDUÄžUNDA "MUTE" DIYE YAPILAN UYARI SONUCUNDA "BAN" YEMEM SON DERECE ILGINÇTIR. ŞAYET TEKRAR BELIRTIYORUM MOMENTUS CLANIYLA INSANLARLA HIÇ BIR SORUNUM YOKTUR.Evet

SoGood isimli jüriye de evet orada sert tepki verdim çünkü bu benim gm ile aramda bir şey olduğunu düşündüğüm için fakat 15 saniye sonra yanımda iTachi'yi görüp SoGood'un da MomentuS clanında olduğunu öğrendiğim anda kafamda benim üzerime oynandığı yönünde fikirler oluştu.

LÜTFEN HAKKIMIN YENILMEMESINI AYRICA BENIM ALEYHIMDE SAYGISIZCA VE AŞAÄžLAYICI BIR ŞEKILDE KONUŞAN "JÜRI" ÜYESININ BENDEN ÖZÜR DILEMESINI VE BU OYUNA ABILI KARDEŞLI KARDEŞÇE DEVAM ETMEMIZ GEREKTIÄžINI DÜŞÜNÜYORUM.

Saygılarımla

Oğuzhan DEMIRBAŞ

DIPNOT : ÖZEL MESAJDAN SÖZ KONUSU
Nestunkojik ILE ILETIŞIME GEÇILMIŞ MEDENI ŞEKILDE KONUŞULUP KENDI ADIMA ÖZÜR DILEMIŞ BULUNMAKTAYIM ILGILENDIÄžINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

2.DIPNOT: Nestunkojik ile aramızdaki sorunu karşılıklı özür diliyerek çözmüş bulunmaktayız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SoGood

Juri Seviye 1
20 Eki 2015
132
3
18
28
Morodonda Rainaa yi iTachi ye bende şikayet ettim Rainaa mutelendi o adam çıktı Raina die çara girdi o çarida mutelettirdim yazdigi için

senin gibi ksc alip attim fotoyu mutelendi sana daha clan yazdim direk soru işareti bi gerilimlik var üstünde abili kardeşli güzel güzel oynamaktan

bahsediyosun sana söylenenlerin hiç birini uygulamıyosun aksine haklıymışsın gibi konuşmamızın pm sini göstermişsin

Akli selim bir insan gelip burda GBSATILIR diye clan açip ben satmiyorum diyen birine inanmaz.

Bana ters tepki gösterdin ikile gibisinden bende yetkiliye bildirip bakalim kim ikiliyecek yazdim.

Senin bana yaptigin bir yanlış yaptıgın sebebiyle veya clanimdakilerle alıp veremedigin sebebiyle kimse

seni banlamaz nie banlasin bence senin banlanma sebebin
YÖNETICI TAKIMI nı zor duruma düşürüp

ters tepki verdigin için olabilir
seni tanimiyorum hiç bir garezimde yok morodonda vakit geçirirken bilmeyenleri bilinçlendiriyorum sadece

herkezde anlayışla karşılıyor.

KARAR : Benim için çarinin açilip kapanmasi hiç bir anlam ifade etmeyecektir fakat Son sözü YÖNETIM verecektir

Nestunkojika

Juri Seviye 1
23 Eki 2015
61
4
8
Konuyla ilgilenen Juri : Nestunkojika

Açıklama :

- Şahsa karşı bi düşmanlığımız , karşıtlığımız vb. bi durum olmamasına rağmen . Şahıs yaşadığı her olaydan bizi sorumlu tutmakta ve bizi hedef olarak gösterip hedef saptırmaya çalışmakta , suçunu bize yıkmaya çalışmakta , ve bunu başaramamakla beraber bize olan şahsi düşmanlığını devam ettirmektedir. Tekrar söylüyorum SoGood ve Benim Diğer Juri üyelerinden bir farkımız yoktur . Diğer arkadaşlar gibi bizde her kardeşimize aynı mesafede yaklaşmaktayız ve şahısla ilgili herhangi bir husumetimiz bulunmamaktadır . Oyun içinde ya da forumda herhangi bir pm yada özel mesaj atmadığımdan şahısa karşı bir husumet gütmemiz gibi bir durum söz konusu değildir.

- SoGood Juri üyesi olduktan Sonra Clanımıza dahil olan bir kardeşimdir

- Gatsby adlı charı düzgünce uyarıp karşılığında " uzatma ikile " cevabını almıştir söylediği üzere konusmanın daha önceside varmıs .

- Gatsby adlı karakter daha önceki beyanlarında forumda bulundugunu konuları incelediğini beyan ettiği için , Oyun içinde gb , kc , char vb. item satışının yasak oldugunu ve bu item satışının sadece forum üzerinden açılacak konularda yapılabileceğini bilmektedir

- Bu konuları bildiği halde oyun içi satış yaparak / yapmaya çalışarak bir nevi başkaldırı ve gövde gösterisine soyunmuştur

Karar : Bu tür olaylarla ilgili Daha önce Emsalini gördüğümüz karar uygulanmalı Char Banlı Kalmalıdır. Son Kararı GM Ekibi verecektir .

Gatsby

The Knight Online Player
22 Eki 2015
41
2
8
Sevgili SoGood ben zaten konumun tamamını okuduysan sattığımı o anda onu ilgilendirmeyeceğini ve gm ile benim aramda olan bir şey olarak nitelendirdim diye yazmışım canım kardeşim. Sevgili SoGood dediğim gibi kimseye zararım dokunmamış ve saygısızlık etmemiş bulunmaktayım ben sadece üzerime oynanılıyor dedim BEN BU OYUNU KARDEŞÇE OYNAYABILIRIM AMA HALK ADINA AÇTIÄžIM BIR KONU ÜZERINE Nestunkojika'nın şu yazdığı yoruma bakar mısın "hedef saptırmaya çalışmakta" "suçunu bize yıkmaya çalışmakta" "başaramamakta VE BIZE KARŞI DÜŞMALIÄžI DEVAM ETTIRMEKTEDIR" yazmış kimsenin kararını sorgulamak istemem ama yukarıda yazdığım bütün o konuyla sevgili nestunkojika'nın verdiği cevap bağdaşıyor mu JÜRI ÜYESI YA BU JÜRI düşmanlığı devam etmektedir diyor. Abi özür dile barışalım yazmışım yukarıda ya bu ne anlayışsızlıktır ne kıtlıktır. ÖZÜR DILE BARIŞALIM CANIM KARDEŞIM TEKRAR DIYORUM. "BIRDEN FARKLI ALGILADIM O YÜZDEN AŞAÄžLAYICI YANLIŞ KELIMELER KULLANDIM ÖZÜR DILERIM. " Ne kadar zor olabilir burada arayı bulmaya çalışıyorum farkındaysa. Ve yukarıda belirttiğim gibi satış yaparak ve bir nevi başkaldırı gövde gösterine soyunmuştur yazmış.ABI BU ADAM YUKARIDAKI KONUYU OKUMAMIŞ GEÇEN KONUYA YAZDIÄžI CEVABI YOLLAMIŞ VE KENDISI JÜRI ÜYESI YA!!!!!!!!

WestCo4st

Juri Seviye 1
22 Eki 2015
88
5
8
32
Konu ile ilgilenen jüri : WestCo4st

Açıklama: Jüri arkadaşların oyun içi tahrik edici veya tehditkar tavırları olursa lütfen sizde onları reportlayınız gereken yapılacaktır çünkü oyun içinde veya forumda oyunculara karşı bir yaptırımımız bulunmamaktadır. Ben şahsım adıma ve kendi doğrularımla tarafsız karar vermeye çalışıyorum her zaman oyüzden tüm bu forumda yapılan atışmaları göz önüne almadan sadece oyundaki banlanma sebebinize istinaden bir fikir bildireceğim. Oyun içinde tl üzerinden item satılır, gb satılır , kc satılır tarzında bir flood geçmek veya bu amaçta hareketler sergilemek kural dışıdır uygunsuzdur bunları sadece forumdaki market bölümünden yapmanız gerekmektedir. Krallıktaki biriken paranın aktarımı konusunda da haklı değilsiniz maalesef çünkü bu durum tamamiyle kral olan karakteri oynayan arkadaşın insiyatifindedir. Ancak diğer birçok suçu illegal aktivite olmayan arkadaşlara verdiğimiz ikinci bir şansın sizede verilmesi bence uygunsuz olmaz eğer ki aynı kural dışı aktiviteleri yapmayacağınızın sözünü verirseniz. Kralın event yapması ya da kişilerin sizden özür dilemesi tamamen muhattap olduğunuz kişiye bağlıdır bu tarz istemlerde bulunmanızda bence gereksizdir.

Karar: Aynı aktiviteleri birdaha gerçekleştirirse ip ban atılması koşuluyla ,illegaliteye bulaşmamış birçok kullanıcıya verdiğimiz ikinci bir şansın şahısada verilmesi taraftarıyım. Ban durumu kaldırılabilir bu sürecin ona ders olduğuna inanıyorum Son karar Game Master arkadaşların takdirindedir.

Gatsby

The Knight Online Player
22 Eki 2015
41
2
8
WestCo4st isimli arkadaşa çok teşekkür ederim.Düzeltmek isterim ki ben krallık ile ilgili konuyu açtım bana bu konuda bir şey yapamacaklarını söyledikten sonra ben zaten konunun peşini bırakmıştım herhangi bir başka problemim olmadığınıda belirttim. Insanlar hile kullanıyor ,allaha,anaya,bacıya küfür ediyor karakter banları açılıyor benim ip ve karakterim banlı.Yukarıda da belirttiğim gibi oyun içi gb satmayacağım ve flood yapmayacağım. Ayrıca "Nestunkojika " ile olan problemimi de gidermek üzere özel mesajdan iletişime geçmeye karar verip kendisine mesaj atmış bulunmaktayım süreci uzatmazsanız sevinirim.

Sexyyyy

Juri Seviye 2
2 Haz 2015
221
12
18
27
Mahkemeyle Ilgilenen Jüri:Sexyyyy

Açıklama:Merhaba arkadaşlar ve yeni jüri adayları ben bu oyunu ilk açıldığından beri oynuyorum forumdada baştan beri varım ne mahkemeler neler neler gördüm böyle garip bir olay hayatımda hiç görmedim laflarım mahkemeyle alakasız olabilir öncelikle yeni seçilen jüri üyelerinin bir gözden geçirilmesi veya uyarılması gerekmektedir.Neden derseniz forumda gereksiz konu kapatmalar sanki oyunda Yönetici gibi davranmalar felan bu dünyada olup kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur tek büyük vardır o da ALLAH'tır lütfen mesajlarımıza davranışlarımıza dikkat edelim.Konuya gelirsek arkadaş adaleti seven birine benziyor oyunda bir düzensiz birşey olmuş Kral arkadaş başka bir karaktere veya Jüri üyesine bir miktar oyun parası göndermiş bu sadece Kral'ın saygısızlığı Halkın yanlış seçimidir bunun yüzünden suçlanacak kişiler oyun halkıdır ve arkadaş foruma konu açmıç tavrını ortaya koymuş he bu yanlış birşeymi değil tabiki ve oyuncu mahkemesinde ilk konusu sebebsizce kapatılmış ? Lütfen sayın Jüri Üyelerimiz biraz daha dikkatli olalım.Oyunda item,oyun parası veya karakter satışı yapmak /YASAK DEÄžILDIR) yasak olan Knight Cash ve satış yapılan herneyse sürekli flood atmak ve all chat meşgul etmek bununda cezası mutedir.Kc satışı ise HDD banneddir.

Karar:Karakterin kesinlikle suçlu olduğunu inanmıyorum Hdd ban ve Karakterin Banı açılmalıdır.

Gatsby

The Knight Online Player
22 Eki 2015
41
2
8
Sevgili Sexyyyy çok teşekkür ederim yorumun için.

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Mahkemeyle ilgilenen yetkili : Duellona

Gm sizi uyarmasına rağmen canım böyle istedi, böyle yaptım, şöyle yapcam bu tarz hareketlerde bulunamazsınız her insanın bir sabrı vardır sizin egonuzu çekmek zorunda değiliz. Ekranda 500 adet pm mevcut sadece senin pm ni açmıyorum malesef ek olarak zaten o hesap mutelendi.Ayrıca oyunda jurilere ve krallara ufak tefek hatalarını cımbızla ayıklarmışcasına saldırılarda ve sitemlerdede bulunamazsınız bizim gözümüzde para yatırmış yada yatırmamış oyuncu kavramı da yoktur.

Karakterinizin banı kaldırılmıştır.

Mahkeme Sona Erdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...