Poseidon Yeni Juri Alımları

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48

Juri Seçimleri 25.10.2015 Tarihinde Bitecek ve Forum üzerinden yayınlanacaktır.

Merhaba The Knight Online sevenler,

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Oyuncu Mahkeme sistemini aktif ettik. Sizlere daha adil bir oyun sunabilmek adına bu mahkemenin Jürileride yine siz oyuncular arasından seçilecek ve adalet bu şekilde sağlanacak.

Jüri üyeleri aynı zamanda forum moderetör yetkisine sahip olacak. Bu şekilde forum düzenini korumamızdada bizlere yardımcı olabilecekler.

Kimler jüri olmak için başvurabilir?

• Isteyen Herkes Juri Olmak için başvuru yapabilir.

Jürilerin görevleri nelerdir?

• Oyuncu mahkemesine açılan konuları değerlendirmek ve oy kullanmak.
  • Forum da açılan konulara göz atmak kural ihlali varsa gerekli cezai işlemi uygulamak.

Kaç kişi jüri olabilir?

• Toplam 10 kişi jüri olabilir.

Jüri kararları nasıl verir?

• Karar verirken mutlaka tarafsız olmalıdır.
  • Bir karar verirken nedenleriyle detaylı açıklama yapmalıdır.

Jüri başvurusu nasıl yapılır?

• En az forum sitemizde en az 10 mesaj'a sahip kullanıcılar juri başvurusu yapabilir.
  • Sahibi olduğunuz clan ve clan oyuncularını gösteren bir ekran görüntüsü.
  • Ad, soyad
  • Bu görevi neden istediğinize dair bir yazı.

*Jüri başvuruları yalnızca bu konu altından yapılmaktadır.

Jurilerle ilgili genel açıklama ve Juri Kuralları :

Güncel Juri Ekibimiz

Sexyyyy [Seviye 2 Juri]

Juri Seviyeleri Nedir ?

http://forum.theknightonline.com/for...%B0yeler%C4%B0

Juri Ekibi Kuralları :

1-) Jurilerimiz kesinlikle kullanıcılara hakaret içerikli ve taraf tutucu mesajlar yazamaz. Yazdığı taktirde Jurilikten Alınacaktır.

2-) Jurilerimiz Mahkemeyle ilgili ortak kararlar vermelidir. Kendi başına karar vermek zorunda kalmadığı(Diğer Jurilerle iletişime geçemediği zaman) taktirde kendisi karar verebilir.

3-) Jurilerimiz Forum üzerinde diğer üyeler gibi istediği bölüme konu açabilir ve özgürlüklerini ifade edebilirler.

4-) Jurilerimiz'in kendi Clanından birisi banlandığı veya yakını banlandığı zaman o mahkemeye katılması yasaktır.

5-)
Jurilerimiz Mahkemeyle ilgilenirken Şu Şekilde ilgilenmelidir.

Mahkemeyle ilginenen Juri veya Juriler :

Açıklama :

Juri Kararı : Olumlu veya olumsuz. Son sözü GM ekibi söyleyecektir. Gibi'dir.

6-) Jurilere yapılacak her türlü saygısızlık veya kaba söz Gm lere yapılan hakaretlerle aynıdır. Aynı şekilde cezalandırılır.

7-) Jurilerin mahkemeyle ve forumla ilgilenmesi değerlendirmeye tutulacak, gerekli lgi alakayı göstermeyen juriler jurilikten alınıcaktır.

Juri Ekibi Davranış Kuralları :

1-) Jurilerimiz Sadece Oyuncu mahkemesi değil, diğer herkes gibi oyun içerisinde gördüğü hile,şüpheli vb gibi durumlarda gerekli kanıtlarla bizlere ulaşarak karakterinizi banlatabilir.

2-) Juri Ekibinin Ban yiyen oyuncuların veya Clanların teamspeak adreslerine girmeleri ve ban hakında konuşmaları yasaktır.

3-) Jurilerimiz hiçbir oyuncuya tehtitkar veya taraf tutucu bir şekilde konuşamaz. Jurilikten Alınır.

Juri Ekibi Sıkça Sorulan Sorular :

Juri Ekibinin Kazancı Nedir ?

Juri ekibi tamamen Gönüllü kişilerdir ve hiçbir kazançları bulunmamaktadır.

Juri Ekibi Bana Tehtitkar davrandı ?

Bizlere forum üzerinden veya
www.theknightonline.com adresinden bildirim yapabilirsiniz.

Juriler arasında tartışma var ne yapılır ?

Gerekli incelemeler başlatılıp, Haksız olan taraf jurilikten alınır. Oyun içi karakterine bir işlem yapılmaz.

iyi eğlenceler dileriz

TheknightOnline Takımı

Moderatör tarafında düzenlendi:

emre3312

The Knight Online Player
17 Eki 2015
57
0
6
28
Nick : IchigoKurosaki

Clan : TaskForce

Emre Ayyildiz

Forumda ve oyunda zaman gecirmeyi seviyorum ve diger arkadaslara yardimci olmaktan zevk aliyorum. Kabul ederseniz size faydamin dokunacagindan eminim.

SoGood

Juri Seviye 1
20 Eki 2015
132
3
18
28
Herkeze Iyi Geceler ;

*MomentuS

*Erdem CIFTCI

*Böyle bir görevi istememin sebebi hem evde hemde işte boş zamanimin olup burda oynadigimiz oyunun bize verdigi 6-7 sene içerisindeki tecrübe sayesinde gerek yardıma ihtiyaci olan gerek şikayette bulunan bizler gibi oyuncu arkadaşlarimiza yardim etmek oyunu daha zevkli hale getirip oynamak.

ArschfickenZ

The Knight Online Player
18 Eki 2015
23
0
1
29
Suanda kullandığım sabit bir char yok fakat 1 haftaya olur sabit bir charım olmadığından dolayı clanımda yok şimdilik

Ad Soyad: Emre Uysal

Bunu istememdeki amaç server beğenmiş olmam ve hoşuma gitmesi bu amaçda şuanda çalıştığım bir iş olmadığından dolayı boş zamanlarda servere katkı sağlayıp serveri geliştirme amaçlı yardımcı olmak istediğim için başvuru yapıyorum ayrıyeten 8-9 senelik Knight Online oyuncusuyum genel olarak başvuru yapmamın sebebi budur.

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
SoGood' Alıntı:
Herkeze Iyi Geceler ;
*MomentuS

*Erdem CIFTCI

*Böyle bir görevi istememin sebebi hem evde hemde işte boş zamanimin olup burda oynadigimiz oyunun bize verdigi 6-7 sene içerisindeki tecrübe sayesinde gerek yardıma ihtiyaci olan gerek şikayette bulunan bizler gibi oyuncu arkadaşlarimiza yardim etmek oyunu daha zevkli hale getirip oynamak.

Başvurunuz onaylanmıştır. Juri seçimlerinden sonra sizinle iletişime geçilecektir.

RaiKage

Juri Seviye 1
19 May 2015
166
9
18
32
Rıfat AKDEMIR - Yaş : 23

CLAN : KAYI

CLAN ÜYELERI : RaiKage (Ben), WishMasTeR, CengizHAN, TurgutALP, SuleymanSAH, GundogduBEY, ISeLaHaTTineYYuBiI , RA06, ZlatanIBRAHIMOVIC.

Forumda vakit geçirmeyi seviyorum ve yeterli oranda boş vakte sahibim. Ayrıca adalete ve eşitliğe son derece önem veren biriyim, ayrımcılığa tamamen karşıyımdır. Bu yetkiyi alırsam hem forumdaki konuların başı boşluğu hem de çözülmeyi bekleyen bir çok sorun çözülür diye umuyorum. Ayrıca oyun içi bir çok konuda da yöneticilere geri bildirimler yapabileceğimi düşünüyorum.
http://

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
RaiKage' Alıntı:
Rıfat AKDEMIR - Yaş : 23
CLAN : KAYI

CLAN ÜYELERI : RaiKage (Ben), WishMasTeR, CengizHAN, TurgutALP, SuleymanSAH, GundogduBEY, ISeLaHaTTineYYuBiI , RA06, ZlatanIBRAHIMOVIC.

Forumda vakit geçirmeyi seviyorum ve yeterli oranda boş vakte sahibim. Ayrıca adalete ve eşitliğe son derece önem veren biriyim, ayrımcılığa tamamen karşıyımdır. Bu yetkiyi alırsam hem forumdaki konuların başı boşluğu hem de çözülmeyi bekleyen bir çok sorun çözülür diye umuyorum. Ayrıca oyun içi bir çok konuda da yöneticilere geri bildirimler yapabileceğimi düşünüyorum.
http://
Başvurunuz onaylanmıştır. Juri seçimlerinden sonra sizinle iletişime geçilecektir.

AlcoholicsZRQ

Juri Seviye 1
20 Eki 2015
104
4
18
Merhabalar,Bahri KASAPOGLU- YAŞ 23CLAN : WhoWantsToDieONLINE SURESI : 14 SAAT [ 9 yıldır oyunuyorum ]

Birçok serverde gm ekibine oyun içi ve forum konusunda yardımcı oldum. Insanların hatalarını kurdukları cümleler doğrultusunda anlayabiliyorum ve bu konuda size yardımcı olabileceğime inanıyorum.
XJdMX0.jpg

/monthly_2015_10/XJdMX0.jpg.0254f62d0b4c57fe965d8786e489aab6.jpg

Gatsby

The Knight Online Player
22 Eki 2015
41
2
8
Öncelikle merhaba oyundaki adım Gatsby gerçek adım Oğuzhan Demirbaş.21 yaşındayım Trakya Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği okuyorum.2004'den bu yana Knight Online oynuyorum.Her sürümü gördüm, bu kadar açıklama yapmamın sebebide eşzamanlı olarak her hileyi her bugu görmüş olduğumu anlatmak için.Oyunu geçtim normal hayatımda bile küfür etmem.Gm'ler ile aram iyi.Kısacası okumaya hakimim Okulda olmadığım zamanların dışında oyunda ve aynı zamanda forumda oluyorum(isterseniz 3 günde kaç saat online olduğumu kontrol edebilirsiniz).Daha düzgün bir oyun olabilmesi için yardım edebileceğime inanıyorum.Taraf tutma noktasına gelirsek normal hayatta bile Fenerbahçe'li olduğuma rağmen Beşiktaş maçlarına gidiyorum o yüzden bir şüpheniz olmasın :)

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
AlcoholicsZRQ' Alıntı:
Merhabalar,
Bahri KASAPOGLU- YAŞ 23

CLAN :
WhoWantsToDie

ONLINE SURESI : 14 SAAT [ 9 yıldır oyunuyorum ]

Birçok serverde gm ekibine oyun içi ve forum konusunda yardımcı oldum. Insanların hatalarını kurdukları cümleler doğrultusunda anlayabiliyorum ve bu konuda size yardımcı olabileceğime inanıyorum.

WestCo4st

Juri Seviye 1
22 Eki 2015
88
5
8
32
Merhabalar, adım Fatih Karademir 2006 yılından bu zamana kadar tek severek oynadığım bu oyunu artık clan arkadaşlarımla siz bizi bırakana kadar serverınızda oynamaya karar verdik. Knight Online oyununun her patchine ve her haritasına yeterli seviyede hakim olduğumu düşünüyorum. Kendimden bahsetmem gerekirse yaşım 25 Anadolu Üniversitesi Ingilizce Iktisat mezunuyum şuan Maslak 1453'te Finans Müdür Yardımcısıyım ay itibariyle pozisyonumdaki 7. ayı tamamlayacağım.Ingilizceyi advanced seviyede Almanca ve Lehçeyi intermediate seviyesinde konuşup anlayıp yazabiliyorum.Işyerimde ofis düzeninde gayet rahat bir ortamım var ve vakit geçirmek için genelde oyun oynamayı tercih ediyorum. Bukadar vaktimi ayırdığım bir aktiviteninde kaliteli olması için uğraşacağıma kanaat getirebilirsiniz tabiki. Ben ve clan arkadaşlarım oynadığımız bütün serverlarda üst düzey pk attığımızı düşünüyoruz, severek oynadığımız bu oyunu hem kendimiz hem rakiplerimiz hemde ırkımızdan arkadaşlarımız için daha kaliteli bir hale getirmek için her zaman payımıza düşeni yaptığımızı düşünüyoruz.

Karakterimin Nicki:WestCo4st

Clan: HeavyUnemployed

Henüz exp kasma aşamasında olduğumuz ve bu yazıyı yazarken arkadaşlarıma bilgi vermediğim için clanımızın toplu bir ksc si yok ancak eski serverlarımızdan pk movielerimizi ve kscleri seve seve paylaşabilirim. Istenirse atabilirim gereksiz kalabalık yapmak istemiyorum :)

HAN

Juri Seviye 1
19 Eki 2015
121
3
18
Merhaba TheKnightOnline Ailesi .

Nick : HAN // Murathan Saltık

CLAN: VATAN

CLAN ÜYELERI : Indila , NathalieKelley , LadyninGagasi , KYO , BapHomeT , TURKDRAGON , Razor IFasyBoy
, SchlimazL

Mesleğim polislik. Narkotik Şubede çalışmaktayım . Evliyim . Juriliğe aday olmamın sebebi , zaten gündelik hayatımda hayatı illegal yaşayan insanları yakalamakla geçiriyorum . Oynadığım oyunda da adaleti sağlayacağıma inanıyorum. Ben ve sizler bu kadar emek verirken , bazı kişilerin tek bir tuş ile bizlerin önüne geçmesine izin vermeyeceğim. Daha öncesinde Knight online'nin açmış olduğu Kingdom Online'da Forum moderetör yapmış bulunuyorum . Juriliği isteme amacım oyundaki playerlere daha güzel bir oyun sunabilmektir . Günlük vaktimin çoğunu Forumda geçirmekteyim . Şubede olduğum zamanlarda da genellikle oyunda ve forumda oluyorum . Aktif bir kullanıcıyım . Teşekkürlerimi sunuyorum . Iyi oyunlar iyi forumlar .

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
WestCo4st' Alıntı:
Merhabalar, adım Fatih Karademir 2006 yılından bu zamana kadar tek severek oynadığım bu oyunu artık clan arkadaşlarımla siz bizi bırakana kadar serverınızda oynamaya karar verdik. Knight Online oyununun her patchine ve her haritasına yeterli seviyede hakim olduğumu düşünüyorum. Kendimden bahsetmem gerekirse yaşım 25 Anadolu Üniversitesi Ingilizce Iktisat mezunuyum şuan Maslak 1453'te Finans Müdür Yardımcısıyım ay itibariyle pozisyonumdaki 7. ayı tamamlayacağım.Ingilizceyi advanced seviyede Almanca ve Lehçeyi intermediate seviyesinde konuşup anlayıp yazabiliyorum.Işyerimde ofis düzeninde gayet rahat bir ortamım var ve vakit geçirmek için genelde oyun oynamayı tercih ediyorum. Bukadar vaktimi ayırdığım bir aktiviteninde kaliteli olması için uğraşacağıma kanaat getirebilirsiniz tabiki. Ben ve clan arkadaşlarım oynadığımız bütün serverlarda üst düzey pk attığımızı düşünüyoruz, severek oynadığımız bu oyunu hem kendimiz hem rakiplerimiz hemde ırkımızdan arkadaşlarımız için daha kaliteli bir hale getirmek için her zaman payımıza düşeni yaptığımızı düşünüyoruz.
Karakterimin Nicki:WestCo4st

Clan: HeavyUnemployed

Henüz exp kasma aşamasında olduğumuz ve bu yazıyı yazarken arkadaşlarıma bilgi vermediğim için clanımızın toplu bir ksc si yok ancak eski serverlarımızdan pk movielerimizi ve kscleri seve seve paylaşabilirim. Istenirse atabilirim gereksiz kalabalık yapmak istemiyorum :)

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
HAN' Alıntı:
Merhaba TheKnightOnline Ailesi .
Nick : HAN // Murathan Saltık

CLAN: VATAN

CLAN ÜYELERI : Indila , NathalieKelley , LadyninGagasi , KYO , BapHomeT , TURKDRAGON , Razor IFasyBoy
, SchlimazL

Mesleğim polislik. Narkotik Şubede çalışmaktayım . Evliyim . Juriliğe aday olmamın sebebi , zaten gündelik hayatımda hayatı illegal yaşayan insanları yakalamakla geçiriyorum . Oynadığım oyunda da adaleti sağlayacağıma inanıyorum. Ben ve sizler bu kadar emek verirken , bazı kişilerin tek bir tuş ile bizlerin önüne geçmesine izin vermeyeceğim. Daha öncesinde Knight online'nin açmış olduğu Kingdom Online'da Forum moderetör yapmış bulunuyorum . Juriliği isteme amacım oyundaki playerlere daha güzel bir oyun sunabilmektir . Günlük vaktimin çoğunu Forumda geçirmekteyim . Şubede olduğum zamanlarda da genellikle oyunda ve forumda oluyorum . Aktif bir kullanıcıyım . Teşekkürlerimi sunuyorum . Iyi oyunlar iyi forumlar .

Nestunkojika

Juri Seviye 1
23 Eki 2015
61
4
8
Herkese Merhaba

Nick : Nestunkojika / Deniz Karaş

Clan : MomentuS

Clan üyerleri : LegendLady , Doz , AsLaNMaSHaDoW ,
IIMuSTanGII , NewCan , Nonamebeya , Previewing , RealxDHellWarrior , RiisOfCooL , WaX , Zbam , Nonamebeya , Deftones , oJeaR , oLaiLa , oSlutSeeker , oSNAY , oSpades , oWolverine , oIChefDaLt0NNNN , oDoYouReMeMBerMe , ChapRissLee

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde son sınıf öğrencisiyim , Sanırım ömrümün yarısını kaplayan bi zaman sürecinden beri Knight Online oynuyorum . Bu zamana kadar birçok clan ve birçok serverda oynamış bir playerim . Yaklaşık 1 sene kadar önce myko tarzı bir server açıp oyun yöneticiliğine soyunmak istedim ve tahmin edeceğiniz gibi başarısız oldum . Neden juri üyeliği yapmak istediğime gelince ; TheKo serveri içerisinde online süresi fazla olan bir kullanıcıyım oyunla iç içe olmayı sevdiğim için bunu bir adım ileri götürmek istiyorum ve bu yüzden Juri üyeliğine adaylığımın kabul edilmesini istiyorum ilgi ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler .

• Konbuyu başlatan
  • AdminCP

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Nestunkojika' Alıntı:
Herkese Merhaba
Nick : Nestunkojika / Deniz Karaş

Clan : MomentuS

Clan üyerleri : LegendLady , Doz , AsLaNMaSHaDoW ,
IIMuSTanGII , NewCan , Nonamebeya , Previewing , RealxDHellWarrior , RiisOfCooL , WaX , Zbam , Nonamebeya , Deftones , oJeaR , oLaiLa , oSlutSeeker , oSNAY , oSpades , oWolverine , oIChefDaLt0NNNN , oDoYouReMeMBerMe , ChapRissLee

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde son sınıf öğrencisiyim , Sanırım ömrümün yarısını kaplayan bi zaman sürecinden beri Knight Online oynuyorum . Bu zamana kadar birçok clan ve birçok serverda oynamış bir playerim . Yaklaşık 1 sene kadar önce myko tarzı bir server açıp oyun yöneticiliğine soyunmak istedim ve tahmin edeceğiniz gibi başarısız oldum . Neden juri üyeliği yapmak istediğime gelince ; TheKo serveri içerisinde online süresi fazla olan bir kullanıcıyım oyunla iç içe olmayı sevdiğim için bunu bir adım ileri götürmek istiyorum ve bu yüzden Juri üyeliğine adaylığımın kabul edilmesini istiyorum ilgi ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler .

Başvurunuz onaylanmıştır.

AsLaNMaSHaDoW

The Knight Online Player
26 Eki 2015
17
0
1
Nick:AsLaNMaSHaDoWYaş:27Clan:MomentuSJuri olma Sebebim:öncelikle oyunu oyundan ziyade hergün yeni bir dostluk kurmak her gün yeni bir arkadaş edinmek,yogun iş temposundan sonra insan eve geldiğinde dostlarıyla sohbet muhabbet ve illegal bir oyun oynamak stresini atmak istiyor,ancak insanoğlunun egosuna tatmin düşmesi sonucunda birtakım illegal yollara basvuruldugu görülmekte,ben ve clanımda dahil ve diğer basvuru yapan arkadaslar da aynı düşüncede olduklarını çok iyi biliyorum,iyi bir planlama ile iyi bir juri kadrosu kurulursa hem gamemaster'ların görevi rahatlar userlere yogunluk verilir,hemde yeniden Tertemiz Bir Poseidon inşa edilir.Herkesin yıkılmasını beklediği Poseidon' u daha saglam temeller üzerine kurmak için burdayız..

juri.jpg

p9GGym.jpg

/monthly_2015_10/juri.jpg.1484c7b6094014a7ec55d39117d3dd25.jpg

/monthly_2015_10/p9GGym.jpg.b97ae0da18e96663db5e5feee3720fa1.jpg

AsLaNMaSHaDoW

The Knight Online Player
26 Eki 2015
17
0
1
Nick:AsLaNMaSHaDoW

Clan:MomentuS

oyunu oyun oynamakdan ziyade hergun yeni bir dostluk,hergün yeni bir arkdaş edinmek,

yoğun iş temposunun üzerine akşam geldiğinde zevkli bir oyun oynamak stres atmak hepimizin başta gelen istekleridir.

ancak insanoğlunun egolarını tatmin etmek için bir takım illegal 3.parti programlar kullandığı günümüzde görünmekte

ve hepimizi rahatsız etmekde

biz bunlara her ne kadarda olsa engellemek ve engellemeye calısanlara yardımcı olmak istiyoruz.

ki suan juri olmasakda herturlu şikayetlerimizi ticket üzerinden bugune kadar ilettik ve iletmeye devam ediyoruz.

sonuç olarak herkesin kısa bir süre içinde yıkılmasını beklediği Poseidon'u

Yeniden Sağlam temeller üzerinden zevkli bir oyun sunma ve yeni Bir Poseidon'u kurmak için buradayız..

şimdiden seçilen tüm juri üyelerini tebrik eder başarılar dilerim..

seçilen herkesin görevini hakkıyla yapmasını ve Poseidon' için hayırlı olmasını diliyoruz..

^^MomentuS^^

AsLaNMaSHaDoW

The Knight Online Player
26 Eki 2015
17
0
1
Nick:AsLaNMaSHaDoWYaş:27Clan:MomentuS

oyunu oyun oynamakdan ziyade hergun yeni bir dostluk,hergün yeni bir arkdaş edinmek,yoğun iş temposunun üzerine akşam geldiğinde zevkli bir oyun oynamak stres atmak hepimizin başta gelen istekleridir.ancak insanoğlunun egolarını tatmin etmek için bir takım illegal 3.parti programlar kullandığı günümüzde görünmekteve hepimizi rahatsız etmekdebiz bunlara her ne kadarda olsa engellemek ve engellemeye calısanlara yardımcı olmak istiyoruz.ki suan juri olmasakda herturlu şikayetlerimizi ticket üzerinden bugune kadar ilettik ve iletmeye devam ediyoruz.

sonuç olarak herkesin kısa bir süre içinde yıkılmasını beklediği Poseidon'uYeniden Sağlam temeller üzerinden zevkli bir oyun sunma ve yeni Bir Poseidon'u kurmak için buradayız..

şimdiden seçilen tüm juri üyelerini tebrik eder başarılar dilerim..seçilen herkesin görevini hakkıyla yapmasını ve Poseidon' için hayırlı olmasını diliyoruz..^^MomentuS^^

juri.jpg

/monthly_2015_10/juri.jpg.a5f1ed03be2cbb69491e416581c7deb3.jpg