Kural Düzenlenmesi / Şikayet ana konusu

Küfür ve şikayet konusunda fikriniz nedir?

  • Küfürsüz bir ortamı tercih ederim ve şikayet konusu olmasını işe yarar görüyorum.

  • Küfürsüz bir ortamı tercih ederim ve şikayet konusunun olmasını işlevsiz görüyorum.

  • Küfür benim için sorun değil fakat şikayet konusu bulunursa iyi olur.

  • İkisine de pek gerek yok.


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Ravion

New Member
25 Mar 2017
9
1
3
30
Merhaba değerli platform oyuncuları.

Sunucu üzerinde bildiğim kadarı ile ve yönetici @Rey 'den duyduğum kadarı ile "mute" yani susturma işlemi siyasi ve dini muhabbetlere girenlere ve yönetime karşı tutum sergileyenlere ya da küfür edenlere uygulanıyor.

Saygı çerçevesi içerisinde her konunun tartışmaya ve konuşmaya açık olduğu kanaatindeyim. Bunu bir kenara bırakalım. Oyun içerisinde size haklı ya da haksız küfür edildiğinde yapabileceğiniz şey küfür eden kişiyi(ettiği küfür her ne olursa olsun) block'lamak. Bu işlem kişiyi kendi karakteriniz üzerinden yok saymak(ignore) anlamına geliyor ve yazdıklarını sadece siz göremiyorsunuz. Açıkçası benim için bunun yeterli olduğunu düşünmüyorum. Kendilerine karşı küfür edildiğinde susturma işlemi uygulayan yönetimin aynı şekilde oyuncuların birbirine küfür ettiği zaman haksız tarafa da uygulamasını talep ediyorum. Knight Online platformunda oynadığımız tarzda sunucularda artık yaşı küçük olan bireylerin sayısı bir hayli az. İnanıyorum ki hepimizin amacı günümüzün bir kaç saatini burada geçirip hayatın bize vermiş olduğu stresten kurtulmak. Bireysel olarak küfür hakaret olmayan bir ortamın daha sağlıklı olacağına inanıyorum.

Şikayet ana konusuna gelecek olursak forumda hali hazırda böyle bir konu bulunmuyor. Oyuncular şikayetlerini her ne kadar Facebook üzerinden belirtebilecek olsa da eski bir forum kullanıcısı olarak şikayet konularının daha nizami ve topluluk tarafından görülebilir olması adına forumda da The Knight Online konusu altında Oyuncu Şikayetleri bölümü olarak bulunmasını isterim. Bu bölüm altında oyuncular belirlenecek bir form üzerinden şikayetlerini belirtebilmeli.
 

GodLike

Aktif Üye
Aktif Üye
27 Mar 2017
45
10
8
31
Adam haklı beyler , katılıyorum Oyuncu Şikayetçi bölümü açılmalı
 

Duellona

The Knight Online Staff
Yönetici
The Knight Online Staff
26 May 2015
1,966
57
48
Küfüre bizde karşıyız biz küfürü serbest bırakmıyoruz ancak bunun önüne geçemeyiz yeni char açıp yine küfür eder level sınırı koysan yeniden küfür edecektir. Bunun önüne geçebilmenin en mantıklı yolu chatting block u kullanmaktır. Bizde istemeyiz kimsenin küfür etmemesini ancak mutelemek veya banlamak bunu çözmez. Bu sefer adama mute atınca adamda bize sövüyor ortalık iyice karışıyor.
 
Üst